تکرار شگفت انگیز تاریخ برای تیم ملی ایتالیا:: ورزش سه – آراکس

کد خبر: wlXNj

زمان: 17:01 1398/03/22  

بازدید:
1455

دژاووی بونانسیا، توتی ، گروسو و تاردلی

تاریخ برای تیم ملی ایتالیا سیزده سال بعد از جام جهانی 2006 و بازی برابر استرالیا دوباره تکرار شد اما این بار به جای توتی این بونانسیا بود که منجی لاجوردی ها شد.

به گزارش” ورزش سه” تاریخ به طرز عجیبی برای تیم ملی ایتالیا تکرار شد. در جام جهانی 2019 فوتبال زنان در فرانسه و بازی تیم های ملی ایتالیا و استرالیا در مرحله گروهی در حالی که بازی تا دقیقه 5+90 بدون گل مساوی بود ، ایتالیا روی یک ضربه پنالتی به گل رسید و استرالیا را شکست داد. این دقیقا تکرار تاریخ برای تیم ملی فوتبال ایتالیا سیزده سال بعد از جام جهانی 2006 آلمان بود.


در آن سال تیم ملی ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی به استرالیا خورد و بازی بدون گل تا آخرین لحظات ادامه داشت. در دقیقه 90+5 ایتالیا صاحب یک ضربه پنالتی شد و فرانچسکو توتی ستاره بزرگ فوتبال اروپا و جهان آن ضربه را تبدیل به گل کرد. توتی بعد از زدن این گل و در خوشحالی اش انگشت شستش را مثل کودکان مکید تا یکی از جذاب ترین صحنه های تاریخ جام جهانی رقم بخورد.


نکته جالب اینجااست که باربارا بونانسیا نیز بعد از زدن گل در بازی ایتالیا و استرالیا دقیقا خوشحالی فرانچسکو توتی را کپی کرد تا این دژاوو کامل شود. البته ایتالیایی ها یک بار دیگر و در جام جهانی 2006 آلمان نیز شاهد اتفاق مشابهی بوده اند. در نیمه نهایی و در وقت اضافه فابیو گروسو دروازه آلمان را باز کرد و خوشحالی بعد از گلش به نوعی بازسازی تاریخ بود. در این بازی و در وقت های اضافه در حالی که بازی یک بر یک مساوی بود گروسو با یک ضربه کات دار دروازه آلمان را باز کرد، درست مثل ضربه مارکو تاردلی در دقیقه 69 بازی ایتالیا برابر آلمان در جام جهانی 1982 بود که بازی را دو بر یک کرده و ایتالیا مثل 2006 توانست با نتیجه سه بر یک به برتری برسد. جالب از همه خوشحالی بعد از گل گروسو بود که خوشحالی تاردلی را 24 سال بعد بازسازی می کرد. ایتالیا در هردو جام 82 و 2006 به مقام قهرمانی رسید و شاید تاریخ با قهرمانی این تیم در جام جهانی 2019 تکرار شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *