حسین وفایی و رویای ایستادن بر بام اسنوکر جهان :: ورزش سه – آراکس

به گزارش “ورزش سه”، حسین وفایی که در سال‌های اخیر همواره به عنوان ستاره اسنوکر ایران در میان حرفه‌ای‌های جهان حضور داشته و گاهی اوقات با شکست دادن نفرات برتر رنکینگ نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرده، در روزهای اخیر هم در مسابقات آزاد ولز دست به کار بزرگی زد.


در جریان این رقابت‌ها که با صعود اسنوکرباز ایرانی به نیمه نهایی همراه بود، حسین وفایی توانست مارک سلبی، نفر اول رنکینگ اسنوکر جهان را در یک رقابت دیدنی از پیش رو بردارد؛ بردی که احتمالا باعث صعود چشمگیر او در رنکینگ برترین اسنوکربازان جهان خواهد شد.


با اینکه وفایی نتوانست به فینال مسابقات آزاد ولز راه پیدا کند، عملکرد قابل قبولی را از خودش نشان داد و همین بهانه‌ای شد تا دقایقی با او همکلام شویم. در ادامه مشروح صحبت‌های حسین وفایی را در گفت‌و‌گو با خبرنگار “ورزش سه” می‌خوانید.


همه بزرگان بودند؛ اعتماد به نفسم برگشت


مسابقات آزاد ولز یکی از رقابت‌های رنکینگ سالیانه تور حرفه‌ای‌ها بود که تمام بزرگان اسنوکر دنیا از جمله رونی سالیوان، مارک سلبی، جاد ترامپ و… در آنجا حضور داشتند. خیلی خوشحالم که توانستم برای دومین بار به نیمه نهایی راه پیدا کنم و با این کار مردم هم خوشحال شدند. برای دومین بار در طول دوران حرفه ای وارد نیمه نهایی شدم و این باعث شد تا بار دیگر اعتماد به نفسم را به دست آورم.


ثابت کردم می توانم قهرمان آینده جهان باشم


با این نتیجه ای که گرفتم، قطعا در مسابقات بعدی هم اعتماد به نفس بیشتری دارم و می توانم سطح بالای اسنوکر ایران را نشان دهم. از همه مهمتر بازی مرحله یک هشتم بود که مقابل مارک سلبی، نفر اول جهان بود. همه به من می گفتند این یک تست بزرگ برای سنجیدن بازی من است. من می‌خواستم به خودم ثابت کنم که در آینده می توانم قهرمان جهان شوم. فقط در ذهنم این بود که این بازی بزرگ را برنده باشم و خدا را شکر که توانستم سلبی را شکست دهم و وارد ۸ نفر شوم. در این تورنمنت بهترین بازی ام مقابل مارک سلبی بود.


منتظر بودم «سلبی» را گیر بندازم و انتقام بگیرم


من قبلا با مارک سلبی بازی کرده بودم. او در چین با اینکه بازی‌مان خیلی نزدیک بود، توانست مرا شکست دهد. از همان موقع که بدشانسی آوردم، منتظر بودم که یک بار دیگر با سلبی بازی کنم. این بار خدا را شکر در کاردیف گیرش آوردم و شکستش دادم. او بعد از باخت خیلی عصبانی بود و می گفت نباید در این مرحله شکست می خورد. مسابقه ما ۴، ۵ ساعتی طول کشید. در فریم آخر هم من خیلی عقب بودم؛ اما سلبی یک اشتباه کرد و من توانستم میز را جمع کنم و برنده باشم. هر دوی ما در طول مسابقه به هم احترام گذاشتیم. می توانم بگویم بدون ریسک و دفاعی بازی می‌کردیم.


۱۰، ۱۲ پله در رنکینگ صعود می‌کنم


از مردم ایران تشکر می کنم که در این مدت حمایت ویژه ای از من در فضای مجازی داشتند. شاید دیدن بازی های من خیلی راحت نبود؛ اما مردم به سختی هم شده بازی ها را می دیدند و به من انرژی می دادند. امیدوارم در آینده بتوانم مردم را خوشحال کنم و به رده های بالاتری برسم. با این نتیجه ای که گرفتم فکر می کنم حداقل ۱۰، ۱۲ رتبه در رنکینگ جهانی صعود داشته باشم و جزو ۳۰ نفر برتر قرار بگیرم. دیگر چیزی تا ۱۶ نفر برتر دنیا باقی نمانده که دارای امتیازات ویژه ای هستند. امیدوارم در آینده با قرار گرفتن بین برترین های جهان پرچم ایران را بالا ببرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *